Strona główna linia Oferta linia Audyt energetyczny przedsiębiorstwa

Audyt energetyczny przedsiębiorstwa

Zgodnie z ustawą o efektywności energetycznej, każde duże przedsiębiorstwo, raz na 4 lata obowiązane jest do przeprowadzenia audytu energetycznego przedsiębiorstwa.

Brak dopełnienia powyższego obowiązku obarczony jest sankcją finansową w wysokości 5% przychodów. 


 

 

W jaki sposób możemy Ci pomóc?

Mamy niezbędną wiedzę, żeby przeprowadzić obowiązkowy audyt energetyczny przedsiębiorstwa, zgodnie z wymogami normy PN-EN 16247. Warto pamiętać, że audyt to nie tylko obowiązek ale przede wszystkim szansa na wygenerowanie dodatkowych oszczędności. Wszelkie formalności załatwiamy w imieniu w imieniu klienta. Po wykonaniu niezbędnych analiz i opracowań, ich efekt zgłaszamy do URE. 

 

Jak działamy?

Jednym z najważniejszych elementów misji naszej firmy jest optymalizacja gospodaki energetycznej w przemyśle, dlatego przeprowadzony przez nas audyt musi przyniosić realne oszczędności. Audyt przedsiębiorstwa w naszym wydaniu został uporządkowany według następującego procesu:

 Najpierw analizujemy Państwa umowy pod kątem warunków dostaw energii oraz jej nośników. Często zdarza się, że sama zmiana parametrów umowy jest w stanie dostarczyć oszczędności sięgających nawet 15% kosztów.

 Następnie dokonujemy oględzin istniejącego parku maszyn. Na tej podstawie szacujemy obszary, w których istnieje potencjał do oszczędności. Najczęściej są to źródła energii elektrycznej, ciepła, chłodu oraz sieci ciepłownicze, chłodnicze, elektryczne, oświetlenie oraz wszelkie inne procesy technologiczne.

 Na wybranej wcześniej grupie urządzeń dokonujemy pomiarów, które dostarczają nam szczegółowych informacji na temat potencjału do oszczędności. W zależności od potrzeb klienta, pomiary dokonywane są w obszarze energii elektrycznej, powietrza, klimatyzacji, temperatur itd.

 W dalszej kolejności dokonujemy podsumowania zebranych informacji oraz formułujemy rekomendacje działań proefektywnościowych w zakładzie oraz polityki energetycznej na najbliższe 4 lata.

 

??Chesz poznać więcej szczegółów?


 

Subskrypcja